Wczytuję dane...
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka od: 10.00 PLN
Producent: Beaphar

Beaphar Mundwasser płyn do pielęgnacji jamy ustnej i zębów dla psów 250ml

Bardzo łatwy w podaniu dodając wprost do wody do picia dla psa. Preparat skutecznie wspomaga higienę jamy ustnej psów i wspiera zabiegi chroniące przed chorobami zębów i dziąseł oraz pomaga w likwidacji przykrego, nieświeżego oddechu.

Dlaczego higiena jamy ustnej jest tak ważna ? 
Bakterie i resztki pokarmu są przyczyną powstawania płytki bakteryjnej i kamienia nazębnego u psów. Wynikiem tego jest uszkodzenie dziąseł i zębów, co z kolei prowadzi do pojawienia się nieprzyjemnego zapachu z jamy ustnej. Beaphar Płyn do Pielęgnacji Jamy Ustnej i Zębów zawiera specjalne składniki, dzięki którym udaje się ograniczyć powstawanie płytki bakteryjnej i rozwój drobnoustrojów, a tym samym zapobiec powstawaniu kamienia nazębnego, rozwojowi próchnicy i chorób przyzębia.

Poszczególne składniki płynu działają w jamie ustnej w sposób następujący: 
1. Proteaza to enzym, który niszczy strukturę białka płytki bakteryjnej jeszcze nim dojdzie do powstania kamienia nazębnego. 
2. Chlorek cynku zwiększa rozpuszczalność wapnia i hamuje odkładanie się soli wapnia na powierzchni zębów. 
3. Chlorheksydyna wykazuje działanie antyseptyczne i zapobiega powstawaniu płytki bakteryjnej. 
4. Echinacea wzmacnia odporność dziąseł. 
5. Mentol zapewnia świeży oddech.

Sposób użycia:

Z początku, aby przyzwyczaić zwierzę do zapachu i smaku płynu, stosować tylko połowę dawki do wody do picia. W kolejnych dniach należy stopniowo zwiększać stężenie, aż do osiągnięcia koncentracji 10 ml/1 litr wody. Wodę do picia należy wymieniać co 24 h, dodając nową porcję preparatu. Dodatkowo można stosować też inne produkty do pielęgnacji jamy ustnej i zębów Beaphar. 

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...